ক্ৰীড়াঙ্গণশীৰ্ষ

টীম ইণ্ডিয়াত পঞ্চ নৱতাৰকাৰ স্থান

ৱাশ্বিংটন সুন্দৰ, ৰাহুল চহৰ, খলিল আহমেদ, নৱদীপ ছাইনী, হনুমা বিহাৰী দলত অন্তর্ভুক্ত

ৱেষ্ট ইণ্ডিজ ভ্রমণলৈ যাবলগীয়া ৰাহুল চহৰ, খলিল আহমেদ, নৱদীপ ছাইনী আৰু ৰাহুল, শ্রেয়াছ আয়াৰ, মনীষ পাণ্ডে, ঋষভ পন্ত, ভাৰতীয় দলটো দেওবাৰে বি চি চি আইৰ নির্বাচক হনুমা বিহাৰীক স্থান দিয়া হৈছে। ঘােষিত টেষ্ট দলটো ৰবীন্দ্র জাদেজা, কুলদ্বীপ যাদৱ, য়ুবেন্দ্ৰ চাহল, কমিটীয়ে ঘােষণা কৰে। দলটোৰ বহুকেইগৰাকী বিৰাট কোহলি (অধিনায়ক), আজিংক কেদাৰ যাদৱ, মহম্মদ ছামি, ভূৱনেশ্বৰ কুমাৰ, খলিল অভিজ্ঞ খেলুৱৈক বাদ দিয়াৰ বিপৰীতে দলত স্থান বাহনে, মায়ংক আগৰৱাল, কে এল ৰাহুল, চেতেশ্বৰ আহমেদ, নৱদীপ ছাইনী। টি২০ দলটো : বিৰাট দিয়া হৈছে পাঁচগৰাকীকৈ নৱাগত খেলুৱৈক।দলৰ পূজাৰা, ৰােহিত শর্মা, ঋষভ পন্ত, ঋদ্ধিমান সাহা, কোহলি (অধিনায়ক), ৰােহিত শর্মা, শিখৰ ধাৱান, পৰা সাময়িকভাৱে বিশ্রাম দিয়া হৈছে মহেন্দ্র সিং ৰবিচন্দ্রন অশ্বিন, ৰবীন্দ্র জাদেজা, কুলদ্বীপ যাদৱ, কে এল ৰাহুল, শ্রেয়াছ আয়াৰ, মনীষ পাণ্ডে, ঋষভ ধােনীক। অৱশ্যে ৱেষ্ট ইণ্ডি জৰ বিৰুদ্ধে ঈশান্ত শর্মা, মহম্মদ ছামি, যশপ্রীত বুমৰাহ আৰু পন্ত, ক্রুনাল পাণ্ডিয়া, ৰবীন্দ্র জাদেজা, ৱাশ্বিংটন খেলিবলগীয়া তিনিওটা সংস্কৰণতে বিৰাট কোহলিয়ে উমেশ যাদৱ। এদিনীয়া দলটো বিৰাট কোহলি সুন্দৰ, ৰাহুল চহৰ, ভূৱনেশ্বৰ কুমাৰ, নেতৃত্ব প্রদান কৰিব। এই দলটোত ৱাশ্বিংটন সুন্দৰ, (অধিনায়ক), ৰােহিত শর্মা, শিখৰ ধাৱান, কে এল খলিল আহমেদ, দীপক চহৰ আৰু নৱদীপ ছাইনী

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also

Close
Close